Odnajdywanie drogi

Krzysztof Modras OP

Z dominikaninem, egzorcystą archidiecezji lubelskiej, przeorem klasztoru Dominikanów w Lublinie porozmawiamy o sztuce rezygnacji. Oraz o odnajdywaniu drogi we współczesnym świecie. Jak uwolnić się od cyfrowego uzależnienia? Zrezygnować z nieustannej obecności w mediach społecznościowych.

Digital detox, czyli cyfrowy detoks to coraz popularniejsza metoda odzyskiwania kontroli nad nowymi technologiami. Taki odpoczynek od komórki, iPada czy laptopa procentuje wiedzą, co możemy zyska
. W świecie owładniętym nowymi technologiami pojawia się nowy trend – technologiczny detoks. Coraz więcej osób decyduje się przejść w stan offline.

Krzysztof Modras OP

Stopnie naukowe: licencjat z teologii i nauk patrystycznych (Uniwersytet Laterański – Instytut Augustinianum, 1991), doktorat z teologii i nauk patrystycznych (z języka koptyjskiego), (Uniwersytet Laterański – Instytut Augustinianum, 1994); profesor nadzwyczajny École biblique w Jerozolimie (2003).

Dyscypliny badawcze: religioznawstwo (szczególnie islam) i język arabski.

Projekty badawcze: objawienie koraniczne.

Obecnie pełnione funkcje: adiunkt w Katedrze Dialogu Kultur i Religii – Kulturoznawstwo – KUL w Lublinie.

Znajomość języków: łaciński (dobra), grecki (dobra), egipski hieroglificzny (dobra), koptyjski (zaawansowana), hebrajski biblijny (podstawowa), włoski (zaawansowana), francuski (zaawansowana), angielski (dobra), arabski literacki (zaawansowana) i dialekt palestyński (podstawowa), hebrajski współczesny (podstawowa).

Dodaj komentarz